Založ si blog

Čentéš…jediný vhodný ?

O voľbe GP SR sa v posledných týždňoch popísalo skutočne veľa,  ale článok Mareka Vagoviča „Otázniky nad Čentéšom“  ma takmer dostal. „ Takmer som uverila , že Čentéš je slušný   človek, ktorý úspešne zvládne reformu  prokuratúry a  dokáže byť  razantný voči podriadeným … keby    som  v zásuvke nemala hŕbu rozhodnutí vydaných prokurátormi  odboru kontroly  GP SR …

…… niekoľko rokov som v pravidelných intervaloch upozorňovala GP SR na nezákonné konanie prokurátorov   formou trestných oznámení.

JUDr. Trnka  sa vyhýbal   zaujať akýkoľvek postoj k mojim podnetom, Jeho  podriadení mnou podané trestné oznámenia  v rozpore so zákonom odstupovali na prokuratúry nižšieho stupňa ……na vybavenie ľuďom , voči ktorým podnety smerovali , Prípadne ich prokurátori GP SR riešili v zmysle zákona o prokuratúre …  Keďže neriešili trestné oznámenia  začatím trestného stíhania alebo odmietnutím . . . ale „opatrením“ , zbavovali oznamovateľov prípadne poškodených možnosti podať opravný prostriedok . .. Proti opatreniu nie je opravný prostriedok…

Predpokladám, že  JUDr. Trnka   v  pozícii, ktorú zastával  na GP si bol  vedomý skutočnosti , že konanie prokurátora po prijatí trestného oznámenia upravuje § 196 odst. 1, 2. Trestného poriadku.

Za trinásť rokov kriminalizovania mojej osoby som zistila, že prokurátori GP SR majú problémy s výrazmi  lehota na podanie sťažnosti, márne uplynulá lehota,  či lehota na podanie mimoriadneho opravného prostriedku , občas nedopatrením z § 163 urobia  §153, … ale rozhodnutie JUDr. Čentéšovej, ktorá trestné oznámenie   vybavila v zmysle zákona o prokuratúre, som takmer nerozdýchala.

 V roku 2008 som deviaty rok upozorňovala  GP , že v  právoplatne ukončenej veci je pod zmenenou spisovou značkou vedené v rozpore so zákonom, Ústavou  SR  a Európskym dohovorom pre ľudské práva   nové trestné konanie . 

 Čestná JUDr. Čentéšová  hoci mala  pred sebou dva trestné spisy , výpis registra páchateľov trestnej  činnosti , z ktorého bolo jednoznačné, že úradom vyšetrovania boli realizované dve trestné konania , stanovisko krajského riaditeľa polície s podrobným popisom obidvoch konaní ako aj spôsobom ukončenia  rozhodla, že  bolo vedené jedno trestné konanie  pod spisovou značkou Pv 389/99. …

Občan nemusí poznať trestný poriadok, ale JUDr. Čentéšová, prokurátorka GP SR, ktorá opatrenie vydala ovláda na profesionálnej úrovni Trestný poriadok a pozná vyhlášku MS SR o tvorbe spisu orgánmi činnými v trestnom konaní, čiže vie,že každý vyšetrovací spis je označený spisovou značkou, ktorá obsahuje skratku začiatočných písmen slov „ číslo vyšetrovacieho spisu“/ „ČVS“/ a dokáže sčítať 1 + 1

              

                                                        1 + 1  = 2  aj na Slovensku

 

                          1. trestné konanie                                                       2. trestné konanie

                     ČVS : OUV 345/PB – 98                                            ČVS: OUV 146/PB – 2000

                trestný spis má  cca 380 strán                                  trestný spis má viac ako 600 strán

 

 

Je možné uveriť, že tak vážne okolnosti, majúce zásadný vplyv na prebehajúce súdne konanie prehliadla? … alebo iba chránila svojich kolegov pred vyvodením trestnej zodpovednosti za nezákonné dlhoročné konanie ?

 

JUDr.  Čentéš  vážnosť a úctu, ani rešpekt  , prokuratúre   nevráti, pretože personálny audit by musel začať od svojej manželky a jej kolegov. Jeho konanie pár dní pred verejnou voľbou , nie je možné nazvať inak ako zbabelosť ….. a zbabelec na poste GP SR,  navyše vydierateľný  cez rozhodnutia manželky  nie je dobrým signálom ani pre justíciu a občanov.

Policajné zadržanie Teleki – JUDr. Kovarčík ma priviazal putom o radiátor na chodbe

17.09.2013

Moment na ktorý sa nezabúda … Keď ma predviedla pred vyšetrovateľa eskorta, ktorá zabezpečovala prevoz z PZ Nitra do Bratislavy, vyšetrovateľ JUDr. Ján Kovarčík ma priviazal putom o radiátor viac »

Perly ducha JUDr. Kovarčíka, alebo prečo som musela podstúpiť psychiatrické vyšetrenie znalcom z odboru psychiatrie. . .

17.09.2013

Znalecký posudok súdnej znalkyne má predsa podporiť výsledky dokazovania JUDr. Kovarčíka, že v podstate som si vyfabulovala predstavu, že na mojej osobe došlo k porušeniu procesnoprávnej viac »

Markíza žalovaná, Pasiar podozrivý, Teleki obvinená, . . . . opäť za básničku . . .

15.07.2013

.... Markíza a básnička .... .. V roku 2008 TV Markíza pripravila tri reportáže s názvom „ básnička „, v ktorých poukázali na problém dvoch trestných konaní vedených v jednej trestnej viac »

Ruský bombardér Tupolev Tu-160

Rusko na cvičenie vo Venezuele 'priletelo' s najväčšími bombardérmi sveta

10.12.2018 22:20

Na medzinárodnom letisku v Caracase pristáli aj ďalšie ruské stroje.

macron

Macron reaguje na nepokoje. Minimálna mzda sa zvýši o 100 eur

10.12.2018 21:44

Je to prezidentov najväčší ústupok smerom k požiadavkám protestujúcich z hnutia tzv. žltých viest.

Taliansko OBSE ministri zasadnutie Lajčák

V Bruseli sa pre kerčský incident spomínajú aj protiruské sankcie

10.12.2018 19:28

Podľa ministra Lajčáka Rada ministrov zdôraznila plnú podporu zvrchovanosti a územnej celistvosti Ukrajiny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 88041x
Priemerná čítanosť článkov: 3668x

Autor blogu

Kategórie